Drugie urodziny

Milk & Sun ma dwa lata! W marcu, wraz z pierwszym dniem wiosny, Milk & Sun obchodził swoje drugie rodziny.  Ogromnie się cieszymy, że kolejny rok mogłyśmy dzielić się z Wami naszymi relacjami ze spotkań z tak fantastycznymi osobami! Ze spotkań pełnych energii i inspirujących wnętrz!

To był dla nas bardzo ważny rok, ponieważ jedna z nas wyprowadziła się z Poznania i zamieszkała w Warszawie, przez co synchronizacja kalendarzy stała się jeszcze trudniejsza. Ale też od kiedy nie mieszkamy razem w jednym mieście, staramy się, aby czas, w którym się widzimy, wypełnić po brzegi spotkaniami z nowymi bohaterami. I to najbardziej lubimy w tworzeniu Milk & Sun – spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy dzielą się z nami swoimi historiami i pokazują nam kawałek swojego życia. To dla nas bardzo cenne i za to naszym bohaterom dziękujemy. Czujemy się wyróżnione, że dzielicie się z nami swoimi światami! A już dziś możemy Wam zdradzić, że z wypiekami na policzkach patrzymy w kalendarz, który wypełnia się terminami kolejnych spotkań. Zapowiada się przepięknie!

Wiele materiałów, wiele bardzo ciekawych postaci – przypomnijmy sobie nasz ostatni Milkowy rok:

Marta Kyrdziawa

martakyrdziawa

Dom Marty to królestwo koloru, bajkowy świat z nietypowymi rodzinnymi pamiątkami jak śmigło lub statki sklejone przez jej tatę. Marta jest właścicielką szczecińskiego sklepu Deca Makes it lovely, którego filia znajduje się w Poznaniu na ulicy Św. Wojciecha 25/1. W sklepie Marty zajdziecie szeroki wybór tkanin tapicerskich, które Marta sprowadza m.in. z Francji i Anglii, a także poduchy lub pięknie odnowione fotele. Można również swój stary, wysłużony mebel oddać w ręce Marty, która zrobi z niego króla salonu. Jeśli zatem chcecie swoje mieszkanie ozdobić dobrymi gatunkowo tkaniami, to koniecznie odwiedźcie sklep Marty.

Kliknij i zobacz cały materiał o Marcie.

Eryk Matuszkieiwcz

erykmatuszkiewiczOdnalezienie mieszkania Eryka było nie lada wyczynem, ale jak już tam dotarłyśmy, naszym oczom ukazało się stylowo urządzone mieszkanie. Eryk z zawodu  jest lekarzem. Praktycznie cały dzień spędza w szpitalu. Po pracy wraca do domu w centrum Poznania, które wypełnił antykami. Jak nam powiedział podczas spotkania, ma do nich ogromną słabość. Mieszkanie Eryka to świetny przykład jak można zestawić nowoczesną kuchnię ze starymi meblami.

Kliknij i zobaczcie cały materiał z Erykiem.

Gosia Kuzdra

gosiakuzdraGosia na co dzień kieruje pracami Kina Muza. Podczas naszego spotkania porozmawiałyśmy o jej pracy, fascynacji filmem. Dzięki spotkaniu z Gosią, mogłyśmy podpatrzeć, jak działa Kino Muza. Odwiedziłyśmy, zamknięte dla widzów pomieszczenia z projektorami, gdzie Pan Darek wyjaśnił nam jak to się dzieje, że na ekranie kinowym wyświetla się film, opowiedział nam również trochę o tym, jak charakterystyczne szpule i terkot projektora zaczęły być zastępowane twardymi dyskami i cyfrowymi projektorami.

Warto przypomnieć sobie to spotkanie, odsyłamy Was TU.

Ania Sikora

aniasikoraJedną z największych pasji Ani Sikory jest fryzjerstwo. O wykonywaniu tego zawodu Ania marzyła od dziecka. Sikora jest świetnym przykładem, że chcieć to móc. To była bardzo inspirująca rozmowa. Ania współtworzy także  jedno z naszych ulubionych miejsc na mapie Poznania – Warzywniak. Jeśli jeszcze tam nie byliście, to koniecznie zajrzyjcie i spróbujcie sałatę z falafelami i braunie!

Materiał z Anią -> klik

Michał Dumin

michalduminMichał zajmuje się projektowaniem mebli. Pierwszy raz z jego projektami spotkałam się u naszych wspólnych znajomych. Jak tylko będę urządzać własne mieszkanie z pewnością zamówię u Michała stolik, który może być też ławką do siedzenia. Wystarczy go rozsunąć. Modułowość i wielofunkcyjność to cechy charakterystyczne projektów Dumin. Warto się z nimi zapoznać.

Kliknij i zobacz.

Marcin Nasiłowski

marcinbernardowoMarcin jest wielkim miłośnikiem starych mebli. Wraz z rodziną prowadzi dom weselny Bernardowo. W wolnych chwilach maluje i tworzy meble. Dom Marcina to piękny przykład jak marzenia o starym dworku można przekuć w rzeczywistość.

Jeśli  i Wam marzy się dom w takim stylu, zajrzyjcie z nami koniecznie do Marcina. -> klik

Kuba Wojtaszczyk

kubawojtaszczykKuba Wojtaszczyk – pisarz, kulturoznawca, absolwent Gender Studies UAM. Kuba właśnie wydał swoją drugą książkę „Kiedy zdarza się przemoc, lubię patrzeć”, o której więcej na naszym blogu niebawem. Kilka słów o niej padło już podczas naszej rozmowy, do przypomnienia której Was namawiamy.

Kliknij i zobacz cały wywiad i mieszkanie Kuby.

FOR.REST

forrestLas Dagmary położony jest w samym centrum Warszawy, przy ulicy Poznańskiej 38/24. W pracowni For.rest znajdziecie porcelanowe naczynia ozdobione m.in leśnymi zwierzakami. Forrestowe kubki, talerz i doniczki z pewnością rozweselą Wasze mieszkanie. Od kilku tygodni można tez kupić piękne bukowe deski do krojenia. Warto zajrzeć do sklepu Dagmary w internecie i stacjonarnie w Warszawie.

Przypominamy nasze odwiedziny u Dagmary TU.

Ania Ławska

anialawskaMieszkanie Ani to inspirująca przestrzeń pełna bieli i zieleni. Jeśli szukacie pomysłów, jak urządzić swoje mieszkanie, zajrzyjcie z nami do Ani koniecznie. Gorąco i nieustanie polecamy także biżuterie, którą projektuje Ania. Są to małe dzieła sztuki pięknie i dyskretnie ozdabiające kobietę!

Ania i jej mieszkanie u nas, klik klik.

Piotr Metz

piotrmetzPiotr Metz – dziennikarz muzyczny, od niedawna szef muzyczny mojego ulubionego radia, czyli Trójki. Pana Piotra odwiedzamy w jego warszawskim mieszkaniu na Grochowie. To bardzo jasna przestrzeń, pełna perełek dizajnu, w której oczywiście króluje muzyka. To było bardzo wyjątkowe spotkanie.

Cały materiał do zobaczenia TU.

Magda Vencken

magdavenckenMagda – twórczyni pięknych ubrań, które kryją się pod markami Warsztat Pracy i Mambaczarna. Koniecznie odwiedźcie jej pracownię na ulicy Św. Wojciecha 28/32/10 i zobaczcie, co razem z Dominiką Perz, Magda projektuje. A jeśli ktoś z Was szuka pomysłu, jak starą PRL-owską kostkę przeobrazić w ciekawy projekt, to musi zobaczyć dom Magdy.  Jest on świetnym przykładem, jak szara, niczym niewyróżniająca się bryła, dzięki wyobraźni jej nowych właścicieli zyskała interesującą formę. W środku natomiast znajdziemy – dużo światła, egzotyczną łazienkę i mnóstwo inspiracji!

Cały materiał jest TU, zobaczcie.

LUMANN

lumannW ostatnich miesiącach odwiedziłyśmy w Gdańsku Anię, która jest założycielką sklepu LUMANN. Jest to miejsce pełne świetnych mebli i wnętrzarskich dodatków. Jeśli urządzacie mieszkanie i szukacie pięknych przedmiotów do swojego domu, to koniecznie odwiedźcie sklep Ani. Stacjonarny w Gdańsku lub internetowy.

Więcej o LUMANN znajdziecie u nas TU.

Asia Chacińska

asiachacinskaAsia Chacińska – wokalistka i współtwórczyni zespołu Bisquit. Asia jest autorką pięknych kompilacji Appetit, które smacznie łączą muzykę z jedzeniem. Asia wraz z rodziną mieszka w centrum Warszawy. Jeśli chcielibyście nadać swojemu mieszkaniu francuskiego charakteru, to zajrzyjcie z nami na Mokotowską do Asi ,gdzie znajdziecie sporo inspiracji.

TU Asia i jej mieszkanie.

——

tekst: Magda Bałkowska

foto: Maja Musznicka

foto Piotr Metz: Paulina Grosiak

11 kwietnia 2016


Poprzedni wpis

Następny wpis