10 milkowych pomysłów na ściany

Domy naszych bohaterów to kopalnie fantastycznych pomysłów jak ciekawie urządzić własne cztery kąty. Bardzo nas cieszy, kiedy dostajemy od Was sygnały, że kogoś mieszkanie Wam się bardzo podoba. Postanowiłyśmy zatem zebrać najciekawsze inspiracje, abyście mogli w łatwy, szybki i przejrzysty sposób zobaczyć, jakie wnętrzarskie rozwiązania kryją się w milkowych artykułach. Mamy nadzieję, że polubicie nasz nowy cykl!

Serię inspiracyjnych wpisów zaczniemy od dekorowania ścian. Ściany to fantastyczne i zarazem spore pole do artystycznego popisu.  W domach naszych bohaterów ściany dużo mówią o ich właścicielach. Zdradzają jakie są ich pasje, ulubieni artyści, czego lubią słuchać i co czytać. Bo często w odwiedzanych domach spotykamy ściany pełne książek i płyt, które tworzą chyba najprzyjemniejszą dekorację mieszkania. Poza książkami i płytami są też obrazy, plakaty, ilustracje, a także mniej oczywiste sposoby dekoracji, jak bukiety z suszonych kwiatów czy okładka płyty ulubionego artysty w rozmiarze xxxl. Przyjrzyjmy się zatem ścianom naszych milkowych bohaterów i zainspirujmy się!

1.ZDJĘCIA, OBRAZY, ILUSTRACJE

Kochamy patrzeć na ściany pełne zdjęć, obrazów, ilustracji. Domowe galerie tworzą niesamowity klimat w mieszkaniu. Największe wrażenie zrobiła na nas ściana pełna fotografii i ilustracji w mieszkaniu Łukasza i Radka z kwiaciarni Kwiaty & Miut. Piękną galerię pełną pamiątek z podróży, w swoim mieszkaniu mają również Ania i Michał. U Kingi króluje biel, którą przełamują czarne i drewniane ramki.  W galerii Magdy dominuje sepia. Pięknie i minimalistycznie.

Łukasz i Radek (całe mieszkanie tutaj)

1

Ania i Michał (całe mieszkanie tutaj)

2

Kinga Janowska (całe mieszkanie tutaj)

Magda Vencken (całe mieszkanie tutaj)

Marcin Nasiłowski (całe mieszkanie tutaj)

2. OBRAZY, ZDJĘCIA – BEZ RAM

Nasze zdjęcia i ilustracje nie zawsze potrzebują ramek. Piękną galerię można stworzyć mocując obrazki do ściany przy pomocy taśmy klejącej lub kleju. Takie rozwiązania spotkałyśmy w mieszkaniach dwóch super Aś.

Asia Dziel (całe mieszkanie tutaj)

Asia Stankiewicz (całe mieszkanie tutaj)

3. METALOWA KRATKA

Fajny pomysł z metalową kratką spotkałyśmy w mieszkaniu Ani i Michała. Dzięki takiemu trikowi, możemy dowolnie wieszać obrazki, notatki i wszytko to, co lubimy mieć pod ręką. A przy okazji wyżyć się twórczo. Metalowa kratka świetnie sprawdzi się nad biurkiem. Zresztą zobaczcie sami, jak to ciekawie wygląda:

Ania i Michał (całe mieszkanie tutaj)

4. ULUBIONE MAGAZYNY

A gdyby tak stworzyć mini galerię z okładek ulubionych czasopism? Taki pomysł znalazłyśmy u Marty Mach, redaktorki magazynu Zwykłe Życie. Ekspozycja zmienia się co jakiś czas. Bardzo lubimy takie rozwiązanie.

Marta Mach (całe mieszkanie tutaj)

 

5. WĄSKIE PÓŁKI

Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem są specjalne wąskie półki, na których ustawiane są plakaty, obrazki i zdjęcia. Taki pomysł zauważyłyśmy u Ani i Michała, Marty, Julki.

Ania i Michał (całe mieszkanie tutaj)

Marta Mach (całe mieszkanie tutaj)

Julia Dudziak (całe mieszkanie tutaj)

6. PÓŁKI NA CAŁEJ ŚCIANIE

Możemy pójść ciut dalej i wypełnić półkami całą ścianę.  Świetnie to rozwiązał Jerzy z pracowni Mode:lina.

Jerzy Woźniak (całe mieszkanie tutaj)

7. TALERZE DEKORACYJNE, SUSZONE ZIOŁA I KWIATY

Ściany w jadalni bądź kuchni też mogą być ciekawie ozdobione. Tu doskonale sprawdzą się talerze lub dekoracje z suszonych ziół i kwiatów.  Po takie inspiracje zabieramy Was do mieszkań Łukasza i Radka oraz Ani i Michała z bloga mammamija.

Łukasz i Radek (całe mieszkanie tutaj)

3_0

Ania i Michał (całe mieszkanie tutaj)

18

 

8. WYRAZISTY ELEMENT – POROŻE, ŚMIGŁO, ZEGAR… KRZESŁA!

Warto się odważyć i powiesić jeden wyrazisty i mocny element na ścianie.  Nasi bohaterowie ciekawe efekty osiągnęli mocując do ścian między innymi poroże dzikiego zwierza, śmigło samolotu czy też stary, dworcowy zegar.

Ania i Michał (całe mieszkanie tutaj)

24

Ania Sikora (całe mieszkanie tutaj)

SONY DSC

SONY DSC

Marta Kyrdziawa (całe mieszkanie tutaj)

Kinga Janowska (całe mieszkanie tutaj)

9. TKANINY

Pięknym i bardzo dekoracyjnym elementem są tkaniny na ścianach. Mieszkanie Piotra jest świetnym przykładem na to, jak doskonale kilimy współgrają z innymi przedmiotami we wnętrzu. Dodatkowym plusem tego typu dekoracji jest wygłuszenie mieszkania. Polecamy szczególnie tym, którzy lubią organizować głośne imprezy w swoich domach. 😉

Piotr Korduba (całe mieszkanie tutaj)

10. SZTUKA NOWOCZESNA

Fascynujący i intrygujący klimat w mieszkaniu można osiągnąć dzięki sztuce nowoczesnej. U naszych bohaterów możemy podziwiać obrazy Anny Pol, Doroty Buczkowskiej, Justyny Kisielewskiej czy Sebastiana Krzywaka.

Magda Vencken (całe mieszkanie tutaj)

Piotr Szpilski (całe mieszkanie tutaj)

Post Scriptum

Czyli wspomniana we wstępie ściana z okładką płyty The Beatles w mieszkaniu Piotra Metza (całe mieszkanie tutaj).

 

Tekst: Magda Bałkowska
zdjęcia: Maja Musznicka 

zdjęcie z mieszkania Piotra Metza: Paulina Grosiak

11 października 2017


Poprzedni wpis

Następny wpis