Dzień Kobiet – mieszkania milkowych dziewczyn

Od początku istnienia Milk & Sun miałyśmy ogromną przyjemność odwiedzić 29 cudownych i wyjątkowych kobiet! Ze spotkania z każdą z nich, bez wyjątku, wychodziłyśmy oczarowane i pełne niesamowitej energii do działania i spełniania własnych marzeń. Gdybyśmy miały napisać, co łączy wszystkie dziewczyny, które pojawiły się na Milk & Sun, to jest to na pewno pasja! Pasja do tworzenia, pasja do życia, pasja do bycia potrzebnym innym, pasja do pięknego bycia dla siebie. Tych 29 kobiet jest bardzo dobrym przykładem, że ciężką pracą można zdziałać wszystko. Że można kreować ciekawe miejsca i rzeczy. Wyznaczać mody, za którymi podążać będą inni. Że można swoje zainteresowania przekuć w pracę, która będzie dawała satysfakcję i radość. Pomyślałyśmy, że Dzień Kobiet to bardzo dobra okazja, aby zajrzeć do domów kilku z nich, aby na nowo móc się zainspirować do zmian w swoim życiu i domu. Z tej okazji, uchylamy także rąbek tajemnicy związany z bohaterkami i ich domami, które pojawią się na blogu już niedługo.

Ania Rutkowska 

Do dziś wspominamy to przemiłe spotkanie z Anią i jej rodziną w Trójmieście. Ich mieszkanie nie dość, że ma na dachu duży taras, to jest położone niecały kilometr od najurokliwszej plaży nad Bałtykiem! Dom wypełniają piękne meble i pamiątki z podróży. Ania wraz z mężem Michałem tworzy jeden z naszych ulubionych blogów – mammamija. Od jakiegoś czasu wspaniale realizuje się jako projektantka ubrań. Na stronie The Seaside Tones, kryją się stworzone przez Anię między innymi płaszcze, lniane bluzki… i kapelusze!

Cały materiał z nadmorskiego mieszkania Ani znajdziecie tutaj: http://www.milkandsun.com/ania-i-michal/

Ania Ławska

Pierwsze tak białe i pełne kwiatów mieszkanie na naszym blogu. Do dziś inspiruje i kryje w sobie wiele wnętrzarskich pomysłów wartych podpatrzenia. Może i dzisiaj kogoś skłoni do zmian w sowim domu? Ania na co dzień projektuje piękną, minimalistyczną biżuterię. Stworzone przez nią kolekcje są bardzo kobiece i wyjątkowe. Jeśli jeszcze nie znacie tych małych dzieł sztuki, to zajrzyjcie na stronę Ani.

Cały materiał z pięknego mieszkania Ani tutaj: http://www.milkandsun.com/anna-lawska/

 Agnieszka Zielińska 

Jak ona dobrze rozumie nasze włosowe rozterki! Temat kręconych włosów zdominował nasze spotkanie. Publikacja reportażu z Agnieszką w roli głównej jeszcze przed nami, ale na blogu możecie przeczytać wywiad o Kafka Concept, którego Agnieszka udzieliła nam wraz z Kariną. Dziewczyny wspólnie tworzą to wyjątkowe miejsce,  w którym można nabyć kultowe, ręcznie szyte buty włoskiej marki Anniel.

Julia Dudziak

Malutkie mieszkanie Julki zrobiło na naszych czytelnikach ogromne wrażenie. Potrzeba nie lada wyobraźni, żeby tak zaaranżować 17 metrów kwadratowych, aby pomieścić sypialnię, kuchnię, pokój dzienny i łazienkę! I zrobić to tak wygodnie i funkcjonalnie. Julce to się świetnie udało. Cieszymy się, że mogłyśmy ją odwiedzić na poznańskim Łazarzu. Aktualnie Julka podbija swoją energią i kreatywnością Warszawę. Nieustannie możecie wejść na jej stronę i kupić zaprojektowane przez nią koszulki, które można kreować każdego dnia inaczej, w zależności od naszego nastroju.

Cały materiał z najmniejszego mieszkania na blogu znajdziecie tutaj: http://www.milkandsun.com/julia-dudziak/

Karina Olejniczak

Aby spotkać się z Kariną, pojechałyśmy do Szczecina. Była to nasza pierwsza milkowa podróż do tego miasta i mamy nadzieję nie ostatnia, ponieważ miasto urzekło nas swoją architekturą i portowym klimatem. Oszałamiające wrażenie zrobiło na nas mieszkanie Kariny, które całe tonie w bieli. Białe ściany, podłogi i meble momentami przełamane ciepłymi cegłami, błękitem, drewnianymi dodatkami i naturalną zielenią roślin, stworzyły zachwycającą całość. Karina na co dzień współtworzy w Szczecinie butik Kafka Concept.

Cały materiał z wyjątkowego mieszkania Kariny znajdziecie tu:  http://www.milkandsun.com/karina-olejniczak/

Karolina Pytlakowska 

Karolina jest twórczynią marki Decolove. Decolove to misternie wykonane, piękne ozdoby na głowę i nie tylko. W jedwabnych kwiatach wykonanych przez Karolinę każda kobieta na pewno poczuje się wyjątkowo. Cieszymy się, że już niedługo na naszym blogu rozmowa z Karoliną. A porozmawiałyśmy o pracy i pasjach. Pokażemy też Wam jak Karolina urządziła swój dom i pracownię.

Kinga Janowska

Warszawskie Powiśle to jej ukochany fyrtel w stolicy. W jednej z kamienic ma tu swoją oazę, z której wyrusza w trasy koncertowe. Kinia jest menadżerką cudownych artystów: Doroty Miśkiewicz, Royal String Quartet i Kwadrofonik. To ona stoi za produkcją spektakularnego koncertu Doroty Miśkiewicz – Piano.Pl. Kinga to kobieta energia, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Świetnie pisze. Mam takie marzenie, aby kiedyś przeczytać książkę jej autorstwa.
Mieszkanie Kingi to dobry przykład, jak sprytnie i z pomysłem zaprojektować niewielką powierzchnię, aby wydawała się przestronna. Znajdziecie tu między innymi białą drewnianą ścianę oraz pomysły na szafy, które pomieszczą wszystko.

Cały materiał z mieszkania Kingi znajdziecie tutaj: http://www.milkandsun.com/kinga-janowska/

Magda Vencken

Magda jest twórczynią romantycznych sukienek, które kryją się pod marką Warsztat Pracy Koniecznie odwiedźcie stronę internetową Warsztatu lub zajrzyjcie osobiście do pracowni na ulicy Św. Wojciecha w Poznaniu i zobaczcie, co razem z Miką Ignasiak, Magda projektuje. Gdyby ktoś szukał natomiast pomysłu, jak starą PRL-owską kostkę przeobrazić w ciekawy projekt, to musi zobaczyć dom Magdy.  Jest on świetnym przykładem, jak szara, niczym niewyróżniająca się bryła, dzięki wyobraźni jej nowych właścicieli zyskała interesującą formę. W środku natomiast znajdziemy – dużo światła, egzotyczną łazienkę i mnóstwo inspiracji.

Cały materiał z domu Magdy do zobaczenia tutaj: http://www.milkandsun.com/magda-vencken/

Marta Sokołowska

Wiosną na naszym blogu zobaczycie mieszkanie Marty. Pięknie odrestaurowane, dwupoziomowe, z przestronną kuchnią i do tego położone w kamienicy na poznańskich Jeżycach – marzenie! Już się nie możemy doczekać kiedy Wam je pokażemy. Będzie dużo cegły, pięknych lamp i tego niepowtarzalnego klimatu, który mają w sobie mieszkania w kamienicach. Z Martą porozmawiałyśmy o remoncie, pasji do projektowania wnętrz, pracy za granicą i powrocie do Polski.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DZIEWCZYNY! SUPER, ŻE JESTEŚCIE <3

#staycurly

———

tekst: Magda Bałkowska
zdjęcia: Maja Musznicka
nasz portret: Ania Cywińska

7 marca 2018


Poprzedni wpis

Następny wpis