milkydays #3

Halo, czy to grudzień? Halo, gdzie jest lato? W ostatnim #milkydays opisywałam wakacje, letnie podróże, łapanie promieni słonecznych… No ale nic, jesień ma inne swoje zalety. 🙂 Październik udało mi się rozpocząć pięknie, bo nad morzem, z pięknym słońcem, spokojną plażą bez żadnych fal na wodzie. Niesamowita magia, jak na tę porę roku. Był też wyjazd do Szczecina, do Berlina, małe podróże po Wielkopolsce oraz wojaże po poznańskich kilku miejscówkach. Znowu dużo się działo!

Jeżeli chcecie być z nami na bieżąco to koniecznie obserwujcie nas na Instagramie!  Klik tuutaj

Na końcu postu znajdziecie nową milkową playlistę na Spotify. Do leżenia pod kocem, puchową kołdrą, przy kominku, najlepiej w ciepłych objęciach.

Tak więc u nas, w dużym skrócie było o tak:

Rowy

Bezgranicznie uwielbiam morze. Mieszkając w Poznaniu nie mogę się pogodzić, że jest ono tak daleko. Marzy mi się po prostu: #rzucwszystkoiwyprowadzsienadmorze. W Rowach spędziłam cudowny weekend z najbliższymi tańcząc na plaży i celebrując ślub moich przyjaciół. Jak widać poniżej – szara bluza, wieczorowy makijaż to jest to!

Szczecin

W październiku po raz pierwszy na naszej milkowej trasie pojawił się Szczecin. Z Magdą odwiedziłyśmy dwie wspaniałe kobiety – Agnieszkę i Karinę – twórczynie Kafka Concept, gdzie można zakupić najwygodniejsze buty Anniel.  Rozmawiałyśmy o butach, włosach, kosmetykach, pielęgnacji i  wnętrzach. Dziewczyny pokazały nam swój butik oraz swoje piękne mieszkania (o których oczywiście opowiemy Wam niebawem!<3) i trochę Szczecina.
Materiał z naszych odwiedzin w Kafce tutaj.

Berlin

Berlin jesienią to mój taki niepisany zwyczaj, dlatego nie mogło go zabraknąć i teraz. Spacer po Mitte i odwiedzenie ukochanego Do You Read Me, wejście przypadkowo do małej galerii sztuki Deschler, urocze zakręcone schody w House of Small Wonder, pyszne tajskie jedzenie na Prenzlauer Bergu, odkrycie super prasowo-książkowego Soda Books, spacery po Neukolln i odwiedzenie nowego muzeum Kindl, które znajduje się w starej warzelni. Mimo szaroburej pogody moje serce było maksymalnie rozgrzane. 🙂 To tak w skrócie, bo o Berlinie więcej już niebawem – w naszym milkowym przewodniku!!!!

Zoom na Milkową kosmetyczkę

Nawilżanie według Magdy – aktualnie ulubiony zestaw to: tonik mgiełka nawilżająca Resibo, maska Galenic leave-on mask Alba1913, woda różana Make me bio, super krem Galderma. Zestaw działa rewelacyjnie zwłaszcza o tej porze roku.

Moje odkrycia to z kolei olej Face overnight resque oil od Alba1913 oraz krem skin food Weleda. Oba produkty czarują!

Miejscóweczki

Odwiedziłyśmy kilka miejsc, które możemy Wam polecić.

Wypiekarnia Kawa & Wypieki  – czyli wnętrze rodem z filmu Wesa Andersona

Yezyce Kuchnia po remoncie. Wnętrze zostało dość mocno zmienione, czujemy powiedziałabym więcej elegancji. (projekt Agnieszka Owsiany i Adam Wiercinski, gratulacje! ). Marmurowe stoły, butelkowa zieleń, złoto, rośliny. Oczywiście są też lustra – jedno w kształcie logo restauracji, drugie okrągłe. Dla nas wnętrzarsko fajna zmiana, aczkolwiek dla wielu zniknął ten lokalny, rodzinny klimat. A jadłyśmy – pyszne angielskie śniadanie, na które chętnie wrócimy!

Kahawa. Sami palą kawę oraz sprzedają książki. 🙂 Można siedzieć na schodkach i patrzeć na plac Cyryla. Fajnie!

Papavero. Restauracja istniejąca już od lat, jednak w ostatnim czasie przeszła gruntowny remont. Miałyśmy możliwość spędzenia tam miłego wieczoru wypróbowując dania z aktualnego menu.

Raj na Śródce. Uwielbiam, po prostu uwielbiam to miejsce. W ostatnich tygodniach mam wielkie szczęście i jestem tam wyjątkowo często – w ciągu miesiąca ulubionego pad thaia jadłam co najmniej 3 razy aaaa!

Evergreen

Czyli cudowny urodzinowy prezent, który dostałam od Magdy. Wydawnictwo to klasa sama w sobie. Wielki format, najlepszy papier, piękne zdjęcia i bogate treści. Opowiem na pewno więcej po przeczytaniu tej lektury.

Rośliny nas ocalą

Obie z Magdą wierzymy w ogromną moc roślin. Budują naszą odporność, działają na różne dolegliwości, dobrze wpływają na skórę i oczywiście na nasze włosy (ale o tym może innym razem 🙂 ). Dlatego w naszej biblioteczce nie mogło zabraknąć pozycji „Rośliny nas ocalą” z Wydawnictwa Muza. Jest tam tak wiele cennych informacji, że trzeba ją czytać z zakreślaczem, aby nic nie umknęło! ✅ Gorąco polecamy wszystkim, którym zależy na wykorzystaniu naszej matki natury do najróżniejszych celów zdrowotnych.

Marysia Ciernioch

Na Milku pojawił się materiał z naszych odwiedzinach u Marysi, która jest właścicielką najfajniejszego dachu w Poznaniu! Cały post zobaczycie tutaj.

Piotr Korduba

Kolejnym materiałem, który ukazał się w ostatnim czasie były nasze odwiedziny u profesora Piotra Korduby, który pokazał nam część swojej kolekcji kilimów. Zobaczycie tutaj.

10 pomysłów na ściany

Pogoda zdecydowanie sprzyja przesiadywaniu w domu, a najlepiej po prostu w miłej przestrzeni. Dlatego zebrałyśmy ścienne inspiracje naszych bohaterów i pokazałyśmy w jednym poście. Inspirować można się tutaj.


A na koniec nowa specjalna milkowa playlista na spotify – do leżenia pod kocem, puchową kołdrą, przy kominku, albo w ciepłych objęciach. Zapraszam do słuchania i obserwowania nas na spoti.

Przyjemności Kochani i słońca w tych najbliższych miesiącach!

Tekst i zdjęcia: Maja Musznicka

30 listopada 2017


Poprzedni wpis

Następny wpis