Słoneczna Krowa, czyli burger Milk & Sun

Jako Milk & Sun zostałyśmy zaproszone przez poznańską burgerownię Święta Krowa do stworzenia naszego autorskiego burgera. Pomyślałyśmy: własny burger Milk & Sun? Wchodzimy w to! Z resztą – każdy, kto nas zna wie, że lubimy smacznie jeść i smacznie gotować, więc taka propozycja była nie do odrzucenia! Do projektu została zaproszona też Asia z bloga Maleństwo bloguje i Magda z Mytujemy. Tak więc pewne było, że 3 kobiece głowy przygotują coś naprawdę smacznego!

Akcja została idealnie nazwana – #Baby3MająBURGERY  i była zorganizowana z okazji Dnia Kobiet. Każda z nas miała za zadanie stworzyć swojego autorskiego baaardzo kobiecego burgera, który od 8go marca do końca miesiąca jest do skosztowania w Świętej Krowie – w zestawie 3 małych burgerów lub podawany jako jeden normalnych rozmiarów.

IMG_4500

DSC00017

DSC00036

Bez-nazwy-1Nasz burger to Słoneczna Krowa. Wymyślając koncepcję wiedziałam, że musi być w nim słońce! Dlatego głównym składnikiem jest ananas. Cała magia kryje się w tym, że jest grillowany i podawany razem z lazurem, co moim zdaniem tworzy naprawdę smaczny i nieoczywisty zestaw!
A tak wygląda jego cały skład: sos salsa, rukola, mięso, grillowany ananas, lazur, pomidor, cebula, szczypiorek.

22DSC00072gif1sw

Przygotowywanie burgerów to była bardzo dobra zabawa! Plus nowe doświadczenie, takie jak na przykład grillowanie mięsa na tym wielkim grillu, który widać w każdej burgerowni 🙂 Michał – właściciel Świętej Krowy – opowiedział mi wcześniej nieco o mięsie, jakie wybierają do swoich burgerów i jak je przygotowują. Następnie w kuchni Adam pomógł mi idealnie je wysmażyć. Efekt był pyszny! Dalej już w babskim gronie (ok – z drobną pomocą Michała) kombinowałyśmy nad naszymi burgerami. Miałyśmy cały stół syto zastawiony przeróżnymi produktami, więc mogłyśmy szaleć. Ah i co było w tym idealnego – wszystkie produkty były pokrojone, więc my mogłyśmy poświęcić się już tylko i wyłącznie tworzeniu idealnego damskiego burgera!

DSC00027

DSC00059 DSC00045 DSC00090

Wygląda smacznie, prawda? 🙂 Spróbujecie!

Święta Krowa
ul. Kwiatowa 1
lub
ul. Kościelna 9
Poznań

ps Wielkie buziaki, podziękowania i duuużo słońca ślemy do Karoliny, którą organizowała akcję 🙂


tekst i foto: Maja Musznicka

foto trzech bab robiących burgery: Paweł Opydo

22 marca 2016


Poprzedni wpis

Następny wpis