Zaproszenie na Festiwal Otwarte Mieszkania

W maju namawiamy Was do spędzenia kilku wyjątkowych dni w Krakowie. A to za sprawą unikatowego Festiwalu Otwarte Mieszkania, który odbędzie się w dwa wiosenne weekendy: 12-13 oraz 19 – 20 maja. Milk & Sun objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Idea Festiwalu Otwarte Mieszkania narodziła się kilka lat temu w Warszawie. W związku z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem Festiwalu, postanowiono otworzyć je na inne miasta. I tak, rok temu, Festiwal Otwarte Mieszkania zagościł w Krakowie, który wybrano ze względu na różnorodność architektury i wyjątkowość zachowanych przestrzeni. Miło nam, że możemy Was zaprosić na drugą edycję Festiwalu Otwarte Mieszkania do Krakowa. Tym bardziej, że podczas czterech dni festiwalu, będziecie mogli poczuć się jak my, kiedy tworzymy reportaże na Milk & Sun. Festiwal umożliwia bowiem zwiedzanie często niedostępnych na co dzień wnętrz, a także poznanie ich właścicieli czy projektantów. Wśród udostępnionych przestrzeni są domy i mieszkania prywatne, pracownie artystyczne czy świetnie zaprojektowane lokale użytkowe. W tym roku podczas Festiwalu  zostanie otwartych dla zwiedzających około 20 miejsc, między innymi:  dom malarki Bettiny Bereś, pracownie rzeźbiarskie należące do niezwykłego kompleksu pracowni artystycznych przy ulicy Emaus, czy imponujące mieszkanie Mory Korytowskiej oraz Jurka Markowicza, które powstało z gruzowiska w jednej z krakowskich kamienic.

Dodatkowo podczas Festiwalu Otwarte Mieszkania odbywać się będzie szereg wydarzeń towarzyszących: wykłady, warsztaty dla dzieci, kameralne koncerty w niezwykłych wnętrzach, spacery fotograficzne czy śniadanie z widokiem na Kraków.

Pełny program wydarzenia poznanym na tydzień przed rozpoczęciem Festiwalu. Warto zatem śledzić stronę i koniecznie wybrać się na zwiedzanie oraz wydarzenia związane z Festiwalem Otwarte Mieszkania. Tym bardziej, że udział w Festiwalu jest całkowicie bezpłatny.
Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Krakowa.

Więcej informacji o Festiwalu Otwarte Mieszkania znajdziecie pod tymi adresami:
www.fomkrakow.pl
Fb: https://www.facebook.com/festiwalotwartemieszkaniakrakow/
Instagram: https://www.instagram.com/fomkrakow/

Do zobaczenia w Krakowie!

***

autor pierwszego zdjęcia – Jacek Smoter
autorka drugiego zdjęcia – Paula Pietruszka
autorka trzeciego zdjęcia – Konstancja Mora Korytowska

2 maja 2018


Poprzedni wpis

Następny wpis